1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
La aĝo  Das Alter  Old age
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de N. N. 71

La aĝo estas ĝentila vir’, Multfoje li petas pri enir’. Neniu diras: Eniru vi! Ekstere ne volas resti li. Subite li enigas sin, Krudulon oni nomas lin.

Das Alter ist ein höflicher Mann: Einmal übers andre klopft er an, aber nun sagt niemand: Herein! Und vor der Türe will er nicht sein. Da klinkt er auf, tritt ein so schnell, und nun heißt’s, er sei ein grober Gesell.

OLD age is courteous–no one more: For time after time he knocks at the door, But nobody says, “Walk in, sir, pray!” Yet turns he not from the door away, But lifts the latch, and enters with speed. And then they cry “A cool one, indeed!”

Traduko de la Germana poemo “Das Alter” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-930-1869 (2013-11-11 12:46:41)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22).

Arg-930-1865 (2013-11-02 22:14:16)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en http: // www. aphorismen. de/ suche? f_au or= 1461_ Johann+ Wolfgang+ von+ Goethe&f_thema= Alter .

Traduko de la Germana poemo “Das Alter” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en la Anglan de N. N. 71.

Arg-930-1866 (2013-11-02 22:13:28)

Mi trovis tiun ĉi angligon de la poemo en la retejo http: // www. poetryconnection. net/ poets/ Johann_ Wolfgang_von_Goethe/ 13899 . La tradukinto ne estas indikita.

http://www.poezio.net/version?poem-id=930&version-id=1869,1865,1866