Inhaltsverzeichnis

Wilhelm Busch, Ein Irrtum; Wilhelm Busch, Eraro . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Wilhelm Busch, Ein Irrtum; Wilhelm Busch, Eraro  2/2
Wilhelm Busch,  Wilhelm Busch,
Ein Irrtum  Eraro

tradukita de Manfred Retzlaff

Ein Irrtum ist sehr weit verbreitet, So mancher Mann wird von verleitet. Man glaubt beim Lieben und beim Necken, Dass Liebe reines Zuckerschlecken.

Eraron faras kelka viro, Li kredas pro la amdeziro, Ke la amado estas nura Frandaĵo plaĉa kaj plezura.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09).

Arg-730-1472 (2012-12-28 13:00:22)

Traduko de la Germana poemo “Ein Irrtum” de Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-051-1 / Arg-730-1473 (2012-12-28 13:10:21)

http://www.poezio.net/version?poem-id=730&version-id=1472,1473