1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
Old age  La aĝo
tradukita de N. N. 71  tradukita de Manfred Retzlaff

OLD age is courteous–no one more: For time after time he knocks at the door, But nobody says, “Walk in, sir, pray!” Yet turns he not from the door away, But lifts the latch, and enters with speed. And then they cry “A cool one, indeed!”

La aĝo estas ĝentila vir’, Multfoje li petas pri enir’. Neniu diras: Eniru vi! Ekstere ne volas resti li. Subite li enigas sin, Krudulon oni nomas lin.

Traduko de la Germana poemo “Das Alter” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en la Anglan de N. N. 71.

Arg-930-1866 (2013-11-02 22:13:28)

Mi trovis tiun ĉi angligon de la poemo en la retejo http: // www. poetryconnection. net/ poets/ Johann_Wolfgang_von_Goethe/ 13899 . La tradukinto ne estas indikita.

Traduko de la Germana poemo “Das Alter” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-930-1869 (2013-11-11 12:46:41)

http://www.poezio.net/version?poem-id=930&version-id=,1866,1869