1/1

Wéi Wáng ,  Wéi Wáng ,
Hejmsopiro  Zá Shī

tradukita de Manfred Retzlaff

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

Jūn zì gù xiāng lái Yīng zhī gù xiāng shī Lái rì qĭ chuāng qián Hán mé zhù huā wè.

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-08-29.

Arg-926-1854 (2013-08-30 19:41:07)

Mi, Manfred Retzlaff, tradukis tiun ĉi ĉinan poemon laŭ la Germanigo farita de la germana poeto Manfred Hausmann.

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Wéi Wáng .

Arg-926-1852 (2013-11-06 22:51:43)

Pri la ĉiná poeto Wáng Wéi vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei . Pri la poemo vidu ankaŭ: http: // www. wischik. com/ damon/ Texts/ Buyu/ poem-zashi. html . Pri la poeto vidu ankaŭ: http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei .

http://www.poezio.net/version?poem-id=926&version-id=1854,1852