1/1

Wéi Wáng ,

Heimweh

tradukita de Manfred Hausmann

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum das Heimatdorf noch einmal sieht! War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum vor meinem Fenster schon erblüht?

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-926-1853 (2013-08-30 19:43:36)

Pri Manfred Hausmann vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann .

http://www.poezio.net/version?poem-id=926&version-id=1853