1/1

Wéi Wáng ,  Wéi Wáng ,
Zá Shī  Heimweh

tradukita de Manfred Hausmann

Jūn zì gù xiāng lái Yīng zhī gù xiāng shī Lái rì qĭ chuāng qián Hán mé zhù huā wè.

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum das Heimatdorf noch einmal sieht! War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum vor meinem Fenster schon erblüht?

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Wéi Wáng .

Arg-926-1852 (2013-11-06 22:51:43)

Pri la ĉiná poeto Wáng Wéi vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei . Pri la poemo vidu ankaŭ: http: // www. wischik. com/ damon/ Texts/ Buyu/ poem-zashi. html . Pri la poeto vidu ankaŭ: http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei .

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-926-1853 (2013-08-30 19:43:36)

Pri Manfred Hausmann vidu la retejon http: // de. wikipedia.

org/ wiki/ Manfred_Hausmann .

http://www.poezio.net/version?poem-id=926&version-id=1852,1853