Inhaltsverzeichnis

E. Wasilewski, Fluas Vistulo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

E. Wasilewski, Fluas Vistulo  2/2

E. Wasilewski,

Fluas Vistulo

übersetzt von Irena Łowińska

Fluas tra Pollando la river’ Vistulo. Ĝis kiam ĝi fluos, vivos la patrujo.

Vidis ĝi Krakovon, perlon de Pollando, kaj pro am’ sincera zonis per rubando.

Ĉe lulilo mia la patrin’ genuis, kaj pollingve preĝi ŝi al mi intruis.

Sekvis “Patro nia”, “Saluton, Maria”, Patrujon amatan gardu mano Dia.

....................... ....................... ....................... .......................

Übersetzung des polnischen Gedichtes “Płynie Wisła, płynie” von E. Wasilewski ins Esperanto durch Irena Łowińska.

Arg-992-2001 (2014-04-16 22:55:08)

La muzik-notoj troveblas en http: // a-pesni. org/ polsk/ plyniewisla. htm . Aŭdebla la kanto jen: http: // www. youtube. com/ watch? v= B29t6xDsL9k&feature= player_embedded .

http://www.poezio.net/version?poem-id=992&version-id=2001