1/1

Wéi Wáng ,  Wéi Wáng ,
Hejmsopiro  Heimweh
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Hausmann

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum das Heimatdorf noch einmal sieht! War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum vor meinem Fenster schon erblüht?

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-08-29.

Arg-926-1854 (2013-08-30 19:41:07)

Mi, Manfred Retzlaff, tradukis tiun ĉi ĉinan poemon laŭ la Germanigo farita de la germana poeto Manfred Hausmann.

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-926-1853 (2013-08-30 19:43:36)

Pri Manfred Hausmann vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_ Hausmann .

http://www.poezio.net/version?poem-id=926&version-id=,1854,1853