1/1

Wéi Wáng ,  Wéi Wáng ,  Wéi Wáng ,
Zá Shī  Heimweh  Hejmsopiro
tradukita de Manfred Hausmann  tradukita de Manfred Retzlaff

Jūn zì gù xiāng lái Yīng zhī gù xiāng shī Lái rì qĭ chuāng qián Hán mé zhù huā wè.

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum

das Heimatdorf noch einmal sieht!

War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum

vor meinem Fenster schon erblüht?

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Wéi Wáng .

Arg-926-1852 (2013-11-06 22:51:43)

Pri la ĉiná poeto Wáng Wéi vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei . Pri la poemo vidu ankaŭ: http: // www. wischik. com/ damon/ Texts/ Buyu/ poem-zashi. html . Pri la poeto vidu ankaŭ: http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei .

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en la Germanan de

Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-926-1853 (2013-08-30 19:43:36)

Pri Manfred Hausmann vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/

wiki/ Manfred_Hausmann .

Traduko de la ĉina poemo “Zá Shī” de Wéi Wáng en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-08-29.

Arg-926-1854 (2013-08-30 19:41:07)

Mi, Manfred Retzlaff, tradukis tiun ĉi ĉinan poemon laŭ la Germanigo farita de la germana poeto Manfred Hausmann.

http://www.poezio.net/version?poem-id=926&version-id=,1852,1853,1854