1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Hejmsopiro  Home sickness
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de N. N. 69

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

You also come from my home town, You must know all the home town news. At dawn, before the silken window, Is it too cold for plum blossom to show?

Traduko de la Germana poemo “Heimweh” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-925-1850 (2013-08-30 19:28:01)

Vidu ankaŭ: http: // www. chinese-poems. com/ wang. html . La origina versio de la poemo troviĝas en http: // www. wischik. com/ damon/ Texts/ Buyu/ poem-zashi. html .

Traduko de la Germana poemo “Heimweh” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de N. N. 69.

Arg-925-1855 (2013-08-30 19:58:15)

Tiu ĉi angligo de la origina ĉina versio de la poemo troviĝas en http: // www. chinese-poems. com/ plum. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=925&version-id=1850,1855