1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Hejmsopiro  Heimweh  Home sickness
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de N. N. 69

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum

das Heimatdorf noch einmal sieht!

War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum

vor meinem Fenster schon erblüht?

You also come from my home town, You must know all the home town news. At dawn, before the silken window, Is it too cold for plum blossom to show?

Traduko de la Germana poemo “Heimweh” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-925-1850 (2013-08-30 19:28:01)

Vidu ankaŭ: http: // www. chinese-poems. com/ wang. html . La origina versio de la poemo troviĝas en http: // www. wischik. com/ damon/ Texts/ Buyu/ poem-zashi. html .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-925-1849 (2013-08-30 10:20:44)

Pri la verkinto Wáng Wéi de la origina ĉina versio de la poemo vidu: http: // www. literaturnische. de/ GG/ wangwe. htm kaj http: // www. lokalkompass. de/ bedburg-au/ kultur/ hirschpark-zen-gedicht-von-wang-wei-699-759-410-d195561. html . Vidu ankaŭ la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei .

Traduko de la Germana poemo “Heimweh” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de N. N. 69.

Arg-925-1855 (2013-08-30 19:58:15)

Tiu ĉi angligo de la origina ĉina versio de la poemo troviĝas en http: // www. chinese-poems. com/ plum. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=925&version-id=1850,1849,1855