1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Heimweh  Hejmsopiro

translated by Manfred Retzlaff

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum das Heimatdorf noch einmal sieht! War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum vor meinem Fenster schon erblüht?

Vi helpu al okulo mia, ke la hejmon ree vidu ĝi! Ĉu la prunarb’ en la ĝardeno reekfloris, kiam iris mi?

Author of this German poem is Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-925-1849 (2013-08-30 10:20:44)

Pri la verkinto Wáng Wéi de la origina ĉina versio de la poemo vidu: http: // www. literaturnische. de/ GG/ wangwe. htm kaj http: // www. lokalkompass. de/ bedburg-au/ kultur/ hirschpark-zen-gedicht-von-wang-wei-699-759-410-d195561. html . Vidu ankaŭ la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei .

Translation of the German poem “Heimweh” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-925-1850 (2013-08-30 19:28:01)

Vidu ankaŭ: http: // www. chinese-poems. com/ wang. html . La origina versio de la poemo troviĝas en http: // www. wischik. com/ damon/ Texts/ Buyu/ poem-zashi. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=925&version-id=1849,1850