1/1

Manfred Hausmann,

Heimweh

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum das Heimatdorf noch einmal sieht! War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum vor meinem Fenster schon erblüht?

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-925-1849 (2013-08-30 10:20:44)

Pri la verkinto Wáng Wéi de la origina ĉina versio de la poemo vidu: http: // www. literaturnische. de/ GG/ wangwe. htm kaj http: // www. lokalkompass. de/ bedburg-au/ kultur/ hirschpark-zen-gedicht-von-wang-wei-699-759-410-d195561. html . Vidu ankaŭ la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei .

http://www.poezio.net/version?poem-id=925&version-id=,1849