1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Heimweh  Home sickness

tradukita de N. N. 68

Hilf meinem Auge, dass es wie im Traum das Heimatdorf noch einmal sieht! War, als du gingst, der alte Pflaumenbaum vor meinem Fenster schon erblüht?

You also come from my home town, You must know all the home town news. At dawn, before the silken window, Is it too cold for plum blossom to show?

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-925-1849 (2013-08-30 10:20:44)

Pri la verkinto Wáng Wéi de la origina ĉina versio de la

poemo  vidu:  http: // www. literaturnische. de/ GG/ wangwe.
htm  kaj  http: // www. lokalkompass. de/ bedburg-au/ kultur/

hirschpark-zen-gedicht-von-wang-wei-699-759-410-d195561. html . Vidu ankaŭ la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Wei .

Traduko de la Germana poemo “Heimweh” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de N. N. 68.

Arg-925-1851 (2013-08-30 21:18:45)

Tiu ĉi angligo troviĝas en http: // www. chinese-poems. com/ plum. html . Tie estas indikita ankaŭ la origina ĉina-lingva versio de la poemo en ĉinaj literoj kaj en la latins pinjin-transskribo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=925&version-id=,1849,1851