1/1

Manfred Hausmann,

Herbst

Bewölkte Nacbt. Ich stehe auf dem Deich und bin allein. Vom Wasser brist es schneidend kalt herauf. Bald wird es Winter sein.

Die Dschunke liegt vor Anker in der Bucht, verweht und fern. Die Schiffslaterne flämmert durch das Schilf, im Dunkel ein vertrauter Stern.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-920-1842 (2013-08-23 17:52:57)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankaŭ la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Bo Djü-I / Bái Jūyì.

http://www.poezio.net/version?poem-id=920&version-id=,1842