1/1

Vincenz Hundhausen,

Auf eine schöne Frau im kaiserlichen Garten

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Vincenz Hundhausen (∗1878-12-15 – †1955-05-18).

Arg-916-1834 (2013-08-19 10:23:08)

Tiu ĉi poemo estas verkita de la germana poeto Vincenz Hundhausen lau poemo origine verkita de la ĉina poeto Li Tai Bo, laŭ la latina ĉina pinyin-skribo: Lǐ Bái). Pri tiu vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai . Pri Vincenz Hundhausen vidu la vikipediajn retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Vincenz_Hundhausen kaj http: // www. hundhausen. org/ index. php option= com_content&view= article&id= 56&Itemid= 72 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=916&version-id=,1834