1/1

Manfred Hausmann,

Neĝkovrita rivero

tradukita de Manfred Retzlaff Senbirda estas tuta la natur’, sub neĝ’ la voj’ kaj ĉiu homa spur’. Maljuna vir’ vestita per mantel’ jen sidas en boat’ kun junk-ĉapel’. Sen mov’ fiŝkaptas en soleco li. Malhelas akvo. Neĝas, neĝas ĝi.

Traduko de la Germana poemo “Verschneiter Fluss” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-07-27. Arg-913-1827 (2013-07-28 13:31:57) Vidu ankaŭ: http: // www. cipherjournal. com/ html/ liu_zongyuan. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=913&version-id=1827