1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Neĝkovrita rivero  Verschneiter Fluss

translated by Manfred Retzlaff

Senbirda estas tuta la natur’, sub neĝ’ la voj’ kaj ĉiu homa spur’.

Argiope information: The view of this version is restricted. Presumably there are copyright issues.

Maljuna vir’ vestita per mantel’ jen sidas en boat’ kun junk-ĉapel’.

Sen mov’ fiŝkaptas en soleco li. Malhelas akvo. Neĝas, neĝas ĝi.

Translation of the German poem “Verschneiter Fluss” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2013-07-27.

Arg-913-1827 (2013-07-28 13:31:57)

Vidu ankaŭ: http: // www. cipherjournal. com/ html/ liu_zongyuan. html .

Author of this German poem is Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-913-1826 (2013-08-06 23:13:43)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Liu Dsung-Yooüan, laŭ la oficiala latina transskribo: Liǔ Zōngyuán. Pri tiu vidu la retejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Liu_Zongyuan . Tie estas indikita ankaŭ tiu ĉi poemo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=913&version-id=,1827,1826