1/1

Zhāng Jì,  Zhāng Jì,
An der Ahornbrücke  Maple Bridge Night Mooring
tradukita de Manfred Hausmann  tradukita de Zhao Yanchun

Die Nacht hat Nebel auf den Strom ge-

haucht, in den der halbe Mond verdämmernd

taucht.

The moon setting, crows cawing, frost overfilling the

skies, The maples riv’rside, lamps aboard, sad the fisher-

men’s eyes. The toll from the Cold Mountain Temple outside of

Suchow Reaches my boat at midnight and floods my sleepless

sorrow.

Von einem Feuer, das am Ufer loht, fällt Flackerlicht in mein verdecktes Boot.

Ich schlafe nicht. Gescheuchte Krähen

schrein. Es kann nicht weit bis Mitternacht mehr

sein.

Vom Felsenkloster hinter Gu-su summt ein Glockenton herüber und verstummt.

Traduko de la ĉina poemo “Fēngqiáo Yè Pō” de Zhāng Jì en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-912-1821 (2014-04-07 17:43:18)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Zhāng Jì. Pri la poeto vidu la vikipedian retejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Zhang_Ji_( poet_from_Hubei) .

Traduko de la ĉina poemo “Fēngqiáo Yè Pō” de Zhāng Jì en la Anglan de Zhao Yanchun.

Arg-912-1825 (2013-07-27 10:50:16)

http://www.poezio.net/version?poem-id=912&version-id=1821,1825