1/1

Zhāng Jì,  Zhāng Jì,
Fēngqiáo Yè Pō  Ĉe la acera ponto

übersetzt von Manfred Retzlaff

Yuè luò wū tí shuāng mǎn tiān, jiāng fēng yú huǒ duì chóumián. Gūsū chéng wài hán shānsì, yèbàn zhōng shēng dào kèchuán.

Nebulo nokte elspiriĝas nun kaj krepuskiĝas la duona lun’.

Ĉe l’ bord’ flagrantan fajron vidas mi, lumigas la ĉirkaŭon tiu ĉi.

Ne dormas mi. Kornikoj krias jen. De l’ meza nokto baldaŭ la alven’.

De roka monaĥejo zumas sonoril’, kaj poste ree regas nokt-trankvil’.

Verfasser dieses ĉinaGedichtes ist Zhāng Jì.

Arg-912-1820 (2013-08-13 16:32:48)

Pri la poeto vidu la retejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Zhang_Ji_ ( poet_from_Hubei) .

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Fēngqiáo Yè Pō” von Zhāng Jì ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-912-1822 (2013-07-27 09:13:31)

http://www.poezio.net/version?poem-id=912&version-id=1820,1822