1/1

Zhāng Jì,  Zhāng Jì,  Zhāng Jì,

Fēngqiáo Yè Pō Maple Bridge Night Mooring

Ĉe la acera ponto

übersetzt von Zhao Yanchun übersetzt von Manfred Retzlaff

Yuè luò wū tí shuāng

mǎn tiān, jiāng fēng yú huǒ duì

chóumián. Gūsū chéng wài hán

shānsì, yèbàn zhōng shēng dào

kèchuán.

The moon setting, crows cawing, frost

overfilling the skies, The maples riv’rside, lamps aboard, sad

the fishermen’s eyes. The toll from the Cold Mountain Temple

outside of Suchow Reaches my boat at midnight and floods

my sleepless sorrow.

Nebulo nokte elspiriĝas

nun kaj krepuskiĝas la duona

lun’.

Ĉe l’ bord’ flagrantan fa-

jron vidas mi, lumigas la ĉirkaŭon tiu ĉi.

Ne dormas mi. Kornikoj

krias jen. De l’ meza nokto baldaŭ la

alven’.

De roka monaĥejo zumas

sonoril’, kaj poste ree regas nokt-

trankvil’.

Verfasser dieses ĉinaGedichtes ist Zhāng Jì.

Arg-912-1820 (2013-08-13 16:32:48)

Pri la poeto vidu la retejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Zhang_Ji_ ( poet_from_Hubei) .

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Fēngqiáo Yè Pō” von Zhāng Jì ins Englische durch Zhao Yanchun.

Arg-912-1825 (2013-07-27 10:50:16)

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Fēngqiáo Yè Pō” von Zhāng Jì ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-912-1822 (2013-07-27 09:13:31)

http://www.poezio.net/version?poem-id=912&version-id=,1820,1825,1822