1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
An der Ahornbrücke  Maple Bridge Night Mooring

tradukita de Hugh Grigg

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

The moon descends, crows caw, frostiness fills the sky;

riverside maples, fishermen’s lights, facing me in my worried sleep.

Ouside Gusu city lies Cold Mountain Temple; at midnight, the sound of bells reaches the ferries.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-911-1817 (2013-08-06 23:08:40)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Zhāng Jì. Pri la poeto vidu la vikipedian retejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Zhang_Ji_( poet_ from_Hubei) .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de Hugh Grigg.

Arg-911-1823 (2013-07-27 09:27:49)

Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eastasiastudent. net/ about/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=911&version-id=1817,1823