1/1

Manfred Hausmann, Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,

An der Ahornbrücke Maple Bridge Night Mooring Maple Bridge Night Mooring

tradukita de Hugh Grigg  tradukita de Zhao Yanchun

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi

versio estas barita. Supozeble la aŭtoro

decidis tion.

The moon descends, crows caw, fro-

stiness fills the sky; riverside maples, fishermen’s lights, facing me in my worried sleep. Ouside Gusu city lies Cold Mountain

Temple; at midnight, the sound of bells rea-

ches the ferries.

The moon setting, crows cawing, frost overfilling the skies, The maples riv’rside, lamps aboard, sad the fishermen’s eyes.

The toll from the Cold Mountain Temple outside of Suchow Reaches my boat at midnight and floods my sleepless sorrow.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-911-1817 (2013-08-06 23:08:40)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_ Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Zhāng Jì. Pri la poeto vidu la vikipedian retejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Zhang_Ji_ ( poet_from_Hubei) .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de Hugh Grigg.

Arg-911-1823 (2013-07-27 09:27:49)

Pri la tradukinto vidu la retejon http:

// eastasiastudent. net/ about/ .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de Zhao Yanchun.

Arg-911-1824 (2013-07-27 10:23:29)

http://www.poezio.net/version?poem-id=911&version-id=1817,1823,1824