1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Ĉe la acera ponto  Fēngqiáo Yè Pō
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Jì Zhāng

Nebulo nokte elspiriĝas nun kaj krepuskiĝas la duona lun’.

Yuè luò wū tí shuāng mǎn tiān, jiāng fēng yú huǒ duì chóumián. Gūsū chéng wài hán shānsì, yèbàn zhōng shēng dào kèchuán.

Ĉe l’ bord’ flagrantan fajron vidas mi, lumigas la ĉirkaŭon tiu ĉi.

Ne dormas mi. Kornikoj krias jen. De l’ meza nokto baldaŭ la alven’.

De roka monaĥejo zumas sonoril’, kaj poste ree regas nokt-trankvil’.

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-911-1818 (2013-07-26 20:55:43)

Vidu ankaŭ: http: // www. google. com/ images? oe= utf 8&q= Mooring+ at+ night+ near+ the+ maple+ brid e&hl= de&sa= X&oi= image_result_group&ei= Xa_yUd2_ NufX4ASG1YDoAg&ved= 0CC0QsAQ .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en ĉina de Jì Zhāng .

Arg-911-1819 (2013-08-19 12:33:18)

Vidu  ankaŭ:  http: // eastasiastudent. net/ china/ wenyan/

zhang-ji-maple-bridge/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=911&version-id=,1818,1819