Inhaltsverzeichnis

Johann Friedrich Hahn, Deziro . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Johann Friedrich Hahn, Deziro  2/2

Johann Friedrich Hahn,

Deziro

tradukita de N. N. 56

Dum promeno Je mateno Ĝojis mia koro: Mute, el ĝardeno Min salutis floro.

Do, mi restis, Ĉar mi estis Plena je admiro. Tamen tuj ekestis En la kor’ deziro.

Flor’ beleta, Ĝojopreta Kreitaĵo Dia, Jen dezir’ sekreta : Floro, estu mia!

Traduko de la Germana poemo “Wunsch” de Johann Friedrich Hahn (∗1753-12-28 – †1779-05-30) en Esperanton de N. N. 56.

Arg-820-1645 (2013-02-06 15:02:46)

Tiu ĉi poemo aperis - laŭ informo de la dana s-ano Lars Kromann - en la jaro 1948 en la Esperanta revuo Heroldo. S-ano Kromann ne estis tute certa, ĉu la verkinto de la originalo vere estis la germana poeto Johann Friedrich Hahn, kiu vivis de 1753 ĝis 1779.

http://www.poezio.net/version?poem-id=820&version-id=1645