1/2

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann, Manfred Hausmann,

Ĉe la acera ponto Fēngqiáo Yè Pō

Maple Bridge Night Mooring

tradukita de Manfred Retzlaff tradukita de Jì Zhāng

tradukita de Hugh Grigg

Nebulo nokte elspiriĝas

nun kaj krepuskiĝas la duona

lun’.

Yuè luò wū tí shuāng

mǎn tiān, jiāng fēng yú huǒ duì chóumián. Gūsū chéng wài hán

shānsì, yèbàn zhōng shēng dào kèchuán.

The moon descends, crows caw, frostiness

fills the sky; riverside maples, fishermen’s lights, facing

me in my worried sleep. Ouside Gusu city lies Cold Mountain Tem-

ple; at midnight, the sound of bells reaches the

ferries.

Ĉe l’ bord’ flagrantan fa-

jron vidas mi, lumigas la ĉirkaŭon tiu ĉi.

Ne dormas mi. Kornikoj

krias jen. De l’ meza nokto baldaŭ

la alven’.

De roka monaĥejo zumas

sonoril’, kaj poste ree regas nokt-

trankvil’.

…  …  …

2/2

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-911-1818 (2013-07-26 20:55:43)

Vidu ankaŭ: http: // www. google. com/ images? oe= utf 8&q= Mooring+ at+ night+ near+ the+ maple+ brid e&hl= de&sa= X&oi= image_result_ group&ei= Xa_yUd2_ NufX4ASG1YDoAg&ved= 0CC0QsAQ .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en ĉina de Jì Zhāng .

Arg-911-1819 (2013-08-19 12:33:18)

Vidu ankaŭ: http: // eastasiastudent. net/ china/ wenyan/ zhang-ji-maple-bridge/ .

Traduko de la Germana poemo “An der Ahornbrücke” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Anglan de Hugh Grigg.

Arg-911-1823 (2013-07-27 09:27:49)

Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eastasiastudent. net/ about/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=911&version-id=,1818,1819,1823