1/1

Manfred Hausmann,

Floranta branĉo

übersetzt von Manfred Retzlaff La persikuj’ per lumo kaj odoro sin ornamis. Ĉiu branĉ’ feliĉas nun sen fin’. Sennombraj florkalikoj floras ĉie ĉi. Kaj min per via milda man’ elektis vi.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Blühender Zweig” von Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04). Arg-910-1816 (2013-07-22 15:56:32)

http://www.poezio.net/version?poem-id=910&version-id=1816