1/1

Manfred Hausmann,

Blühender Zweig

Der Pfirsichbaum hat sich mit Duft und Licht geschmückt. Ein jeder Zweig ist atemlos in sich beglückt.

Zehntausend Blüten schimmern weit und breit im Land. Und mich von allen wählst du mit gelinder Hand.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-910-1815 (2014-04-07 17:44:47)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Tau-Yä

http://www.poezio.net/version?poem-id=910&version-id=,1815