1/1

Wilhelm Busch,

La stelo

translated by Manfredo Ratislavo

Se havas iu da inteligent’ Eĉ pli ol la magoj el la orient’, Kaj se opinius nun tiu, ke La stelon postsekvus li certe ne, Kristnaske nun kiam lumetoj mil Eklumas ĝojige en festa bril’, La stelo mirakla prilumas eĉ lin, Egale, ĉu li nun rimarkas ĝin, Surfalas tamen sur ties ĉi Prudentan vizaĝon afabla radi’.

Translation of the German poem “Der Stern” by Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 2003-12.07.

MR-410-1 / Arg-90-184 (2003-12-07 22:44:57)

http://www.poezio.net/version?poem-id=90&version-id=184