1/1

Manfred Hausmann,

En la restadejo

tradukita de Manfred Retzlaff Jen kuŝas antaŭ mia ripozil’ de l’ luno hela mezanokta bril’. Mi levas mian kapon al la lun’, pro hejmsopir’ ĝin ree klinas nun.

Traduko de la Germana poemo “In der Herberge” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-07. Arg-909-1814 (2013-07-22 00:10:47)

http://www.poezio.net/version?poem-id=909&version-id=,1814