1/1

Manfred Hausmann,

In der Herberge

Vor meiner Bettstatt lag wie Reif so weiß des Mondlicht mitternächtiges Gegleiß.

Ich hob das Haupt - der Mond schien voll und blank - und ließ es wieder sinken, heimwehkrank.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-909-1813 (2014-04-07 17:47:37)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Li Tai-Bo. Pri tiu vidu la retejojn http: // www. aphorismen. de/ suche? f_autor= 6768_Li-Tai-Po kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

http://www.poezio.net/version?poem-id=909&version-id=,1813