1/1

Manfred Hausmann,

La knabino sur la lotusa lago

translated by Manfred Retzlaff

La verd’ de l’ rob’, de la folioj, apenaŭ distingeblas ĝi. Samkiel floro inter floroj knabin’ aperas tiu ĉi.

Apenaŭ mi ŝin ja malkovrus, se ne eksonus kant’ de ŝi. Tranaĝi tra l’ lotusoj tie boaton ŝian vidas mi.

Translation of the German poem “Das Mädchen auf dem Lotus-See” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2013-07.11.

Arg-906-1807 (2013-07-11 14:46:31)

http://www.poezio.net/version?poem-id=906&version-id=,1807