1/1

Manfred Hausmann,

Zwei Flöten

Durch den Wohlgeruch des Abends tönt von fern ein Flötenlied. Will mir aus dem Zweig der Weide gleichfalls eine Flöte machen.

In den Nestern nachts die Vögel hören dann, wie sich zwei Flöten weichen Klanges Antwort geben gleich den Amseln im April.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-904-1803 (2014-04-07 17:49:44)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . La poemo estas verkita laŭ poemo origine verkita de la ĉina poeto Lǐ Bái. Pri tiu vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai . En la Eŭropo li estas konata sub la nomo Li Tai Bo. Tiun ĉi nomon indikis ankaŭ la poeto Manfred Hausmann.

http://www.poezio.net/version?poem-id=904&version-id=1803