1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Zwei Flöten  Du flutoj

tradukita de Manfred Retzlaff

Durch den Wohlgeruch des Abends tönt von fern ein Flötenlied. Will mir aus dem Zweig der Weide gleichfalls eine Flöte machen.

Tra la bon-odor’ vespera sonas fore fluto-kant’. Volas el saliko-branĉo ankaŭ fari fluton mi.

In den Nestern nachts die Vögel hören dann, wie sich zwei Flöten weichen Klanges Antwort geben gleich den Amseln im April.

Nokte la ennestaj birdoj aŭdos, kiel inter si^{2} la du flutoj respondadas, kiel merloj en April’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-904-1803 (2014-04-07 17:49:44)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . La poemo estas verkita laŭ poemo origine verkita de la ĉina poeto Lǐ Bái. Pri tiu vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_ Bai . En la Eŭropo li estas konata sub la nomo Li Tai Bo. Tiun ĉi nomon indikis ankaŭ la poeto Manfred Hausmann.

Traduko de la Germana poemo “Zwei Flöten” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-07-09.

Arg-904-1804 (2013-07-09 11:56:15)

2aŭ: aŭdos tiam la du flutojn, kiuj inter si respondas kiel merloj en April’.

http://www.poezio.net/version?poem-id=904&version-id=,1803,1804