1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Zwei Flöten  Du flutoj

translated by Manfred Retzlaff

Durch den Wohlgeruch des Abends tönt von fern ein Flötenlied. Will mir aus dem Zweig der Weide gleichfalls eine Flöte machen.

Tra la bon-odor’ vespera sonas fore fluto-kant’. Volas el saliko-branĉo ankaŭ fari fluton mi.

In den Nestern nachts die Vögel hören dann, wie sich zwei Flöten weichen Klanges Antwort geben gleich den Amseln im April.

Nokte la ennestaj birdoj aŭdos, kiel inter si^{2} la du flutoj respondadas, kiel merloj en April’.

Author of this German poem is Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-904-1803 (2014-04-07 17:49:44)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_ Hausmann . La poemo estas verkita laŭ poemo origine verkita de la ĉina poeto Lǐ Bái. Pri tiu vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai . En la Eŭropo li estas konata sub la nomo Li Tai Bo. Tiun ĉi nomon indikis ankaŭ la poeto Manfred Hausmann.

Translation of the German poem “Zwei Flöten” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2013-07-09.

Arg-904-1804 (2013-07-09 11:56:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=904&version-id=,1803,1804

2aŭ:

aŭdos tiam la du flutojn, kiuj inter si respondas kiel merloj en April’.