1/1

Manfred Hausmann,

Adiaŭ

translated by Manfred Retzlaff

Ĉe l’ pord’ ĉe l’ flava gruo diris li adiaŭ je la lasta foj’. Aprilo estis kaj la vel-boat’ forglitis sur la akva voj’.

La velon mi ankoraŭ vidis jen, ĝis en la blu’ foriĝis ĝi, kaj poste nur la larĝon de l’ river’, trembrilon sole vidis mi.

Translation of the German poem “Lebwohl” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-903-1802 (2013-06-29 11:50:59)

http://www.poezio.net/version?poem-id=903&version-id=,1802