1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Luna nokto  Mondnacht

tradukita de Manfred Retzlaff

Beatega ĉiu horo de l’ Aprila nokt’. Kio pli valoras ol la spir’ de tiu printemp-nokt’?

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Inter ombraj montoj flusas mole luna spir’. Jen odoras ĉiuj flor-kalikoj sub arĝenta spir’.

Sur silenta la teraso sonas fluto-kant’. Solvas ja la kor-malĝojon tristo de la eta kant’.

Sonas daŭre balancilo tie en la kort’. Profundega kaj velura nokto regas en la kort’.

Traduko de la Germana poemo “Mondnacht” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-902-1800 (2013-06-12 15:53:47)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-902-1799 (2013-08-06 23:13:02)

Verkita de Manfred Hausmann laŭ poemo origine verkita de la ĉina poeto Sū Shì. Vidu la retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Su_Shi kaj http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Su_ЕЁi .

http://www.poezio.net/version?poem-id=902&version-id=1800,1799