1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Antaŭprintemp’  Antaŭprintempo
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Manfred Retzlaff

Jen floras post duonfalinta mur’ prunarbo-branĉo malgraŭ nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝ’, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odor’.

Malantaŭ muro preskaŭ disfalinta prun-arbo floras malgraŭ nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝo, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odoro.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2014-08-18.

Arg-901-2186 (2014-08-18 11:42:02)

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-06-01.

Arg-901-1798 (2013-06-09 10:13:59)

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=2186,1798