1/1

Manfred Hausmann, Manfred Hausmann, Manfred Hausmann, Manfred Hausmann,

Antaŭprintempo Antaŭprintemp’ Vorfrühling  Vorfrühling

tradukita de Manfred Retzlaff tradukita de Manfredo Ratislavo tradukita de Manfred Retzlaff

Malantaŭ muro pres-

kaŭ disfalinta prun-arbo floras

malgraŭ nokta frost’.

Videblas fore, ke ne

estas neĝo, ĉar albloviĝas dolĉa

flor-odoro.

Jen floras post duon-

falinta mur’ prunarbo-branĉo

malgraŭ nokta frost’.

Videblas fore, ke ne

estas neĝ’, ĉar albloviĝas dolĉa

flor-odor’.

Hinter einer halbverfallnen

Mauer blüht ein Pflaumenbaum

trotz nächtlichem Frost.

Es ist von ferne zu sehen,

dass es kein Schnee ist, denn süßer Blumenduft

weht heran.

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi

versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-06-01.

Arg-901-1798 (2013-06-09 10:13:59)

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2014-08-18.

Arg-901-2186 (2014-08-18 11:42:02)

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-901-1878 (2013-11-22 18:33:36)

Wörtiche Rückübersetzung der Esperanto-Fassung.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-901-1797 (2013-08-06 23:14:15)

Verkita laŭ poemo de la ĉina poeto Wang An-Schi, Wáng Ānshí. Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Anshi . Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poet_.php? id= 213 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=1798,2186,1878,1797