1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Antaŭprintempo  Antaŭprintemp’  Vorfrühling
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfredo Ratislavo

Malantaŭ muro preskaŭ disfalinta prun-arbo floras malgraŭ nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝo, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odoro.

Jen floras post duonfalinta mur’ prunarbo-branĉo malgraŭ nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝ’, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odor’.

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-

04) en 2013-06-01.

Arg-901-1798 (2013-06-09 10:13:59)

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2014-08-18.

Arg-901-2186 (2014-08-18 11:42:02)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-901-1797 (2013-08-06 23:14:15)

Verkita laŭ poemo de la ĉina poeto Wang An-Schi, Wáng Ānshí. Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Anshi . Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poet_.php? id= 213 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=1798,2186,1797