Inhaltsverzeichnis

Marie von Ebner-Eschenbach, Malgranda kant’; Marie von Ebner-Eschenbach, Eta kanto 2

Marie von Ebner-Eschenbach, Malgranda kant’; Marie von Ebner-Eschenbach, Eta kanto 2/2
Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,
Malgranda kant’  Eta kanto
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfredo Ratislavo

Malgranda kant’ kortuŝas min. Ke oni tiel amas ĝi, Ĉu estas pro la rimo?

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Enestas iom da sonad’, Da bon-sonoro kaj kantad’ Kaj tuta hom-animo.

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-37-1 / Arg-46-1463 (2012-12-27 10:59:00)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach respektive http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_ von_Ebner-Eschenbach .

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=1463,92