1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Vorfrühling  Antaŭprintempo Vorfrühling

tradukita de Manfred Retzlaff tradukita de Manfred Retzlaff

Hinter einer halbverfallnen Mauer blüht ein Pflaumenbaum trotz

nächtlichem Frost. Es ist von ferne zu sehen, dass es

kein Schnee ist, denn süßer Blumenduft weht heran.

Malantaŭ muro preskaŭ dis-

falinta prun-arbo floras malgraŭ

nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas

neĝo, ĉar albloviĝas dolĉa flor-

odoro.

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio

estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis

tion.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-901-1878 (2013-11-22 18:33:36)

Wörtiche  Rückübersetzung  der

Esperanto-Fassung.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-06-01.

Arg-901-1798 (2013-06-09 10:13:59)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-901-1797 (2013-08-06 23:14:15)

Verkita laŭ poemo de la ĉina poeto Wang An-Schi, Wáng Ānshí. Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Anshi . Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poet_.php? id= 213 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=,1878,1798,1797