1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Antaŭprintempo Antaŭprintemp’ Vorfrühling

übersetzt von Manfred Retzlaff übersetzt von Manfredo Ratislavo

Malantaŭ muro preskaŭ dis-

falinta prun-arbo floras malgraŭ nok-

ta frost’. Videblas fore, ke ne estas

neĝo, ĉar albloviĝas dolĉa flor-

odoro.

Jen floras post duonfalinta

mur’ prunarbo-branĉo malgraŭ

nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝ’, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odor’.

Argiope Information: Aufgrund urheberrechtlicher Be-

denken ist die Anzeige dieser Version unter-

bunden.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Vorfrühling” von Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2013-06-01.

Arg-901-1798 (2013-06-09 10:13:59)

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Vorfrühling” von Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 2014-08-18.

Arg-901-2186 (2014-08-18 11:42:02)

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-901-1797 (2013-08-06 23:14:15)

Verkita laŭ poemo de la ĉina poeto Wang An-Schi, Wáng Ānshí. Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Anshi . Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poet_.php? id= 213 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=,1798,2186,1797