1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Vorfrühling  Vorfrühling

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Hinter einer halbverfallnen Mauer

blüht ein Pflaumenbaum trotz nächtlichem Frost. Es ist von ferne zu sehen, dass es kein Schnee ist, denn süßer Blumenduft weht heran.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-901-1797 (2013-08-06 23:14:15)

Verkita laŭ poemo de la ĉina poeto Wang An-Schi, Wáng Ānshí. Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wang_Anshi . Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poet_.php? id= 213 .

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-901-1878 (2013-11-22 18:33:36)

Wörtiche Rückübersetzung der Esperanto-Fassung.

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=,1797,1878