1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,

Gedanken in einer stillen Nacht Nachtgedanken Pensoj en trankvila nokto

Nachtgedanken

tradukita de N. N. 66 tradukita de Wilhelm Grube tradukita de Manfredo Ratislavo tradukita de Manfred Hausmann

Bett - vor - hell -

Mond - Strahl Zweifeln - ist - Er-

de - auf - Frost heben - Kopf -

blicken - hell - Mond

senken - Kopf - denken - alt - Heimat Zu meiner Lagerstätte

scheint licht der Mond herein,

bedeckt mit fahlem Glanze

wie kalter Reif den Rain. Ich heb das Haupt und

blicke empor zum lichten Mond,

drauf laß ich’s wieder sinken und denk der Heimat mein.

Lito - antaŭ - hela - lu-

no - radio dubi - estas - tero - sur

- frosto levi - kapo - rigardi -

hela - luno mallevi - kapo - pensi -

malnova - hejmlando Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de N. N. 66.

Arg-899-1792 (2013-06-05 16:55:20)

Laŭvorta germanigo de la origina ĉina-lingva teksto. La teksto troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Wilhelm Grube (∗1855-08-17 – †1908-07-02).

Arg-899-1794 (2013-06-05 19:28:24)

Pri la tradukinto Wilhelm Grube vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_Grube .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-899-1793 (2013-07-09 13:00:25)

Laŭvorto Esperantigo de la origina ĉina teksto. Mi, Manfred Retzlaff, esperantigis tiun chi strofon laŭ la laŭvorta germanigo, kiu troviĝas en le vikipedia retejo http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-

08-06 23:13:25)

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1792,1794,1793,1791