1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,

Gedanken in einer stillen Nacht Pensoj en trankvila nokto Nachtgedanken

Jìng yè sī

übersetzt von N. N. 66 übersetzt von Manfredo Ratislavo übersetzt von Manfred Hausmann

Bett - vor - hell -

Mond - Strahl Zweifeln - ist - Erde -

auf - Frost heben - Kopf - blicken

- hell - Mond senken - Kopf - den-

ken - alt - Heimat Lito - antaŭ - hela - luno

- radio dubi - estas - tero - sur -

frosto levi - kapo - rigardi - hela

- luno mallevi - kapo - pensi -

malnova - hejmlando Argiope Information: Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

Chuáng qián míng yuè guāng

Yĭ shì dì shàng shuāng Jŭ tóu wàng míng yuè Dī tóu sī gù xiāng

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Jìng yè sī” von Bái Lĭ ins Deutsche durch N. N. 66.

Arg-899-1792 (2013-06-05 16:55:20)

Laŭvorta germanigo de la origina ĉinalingva teksto. La teksto troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Jìng yè sī” von Bái Lĭ ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-899-1793 (2013-07-09 13:00:25)

Laŭvorto Esperantigo de la origina ĉina teksto. Mi, Manfred Retzlaff, esperantigis tiun chi strofon laŭ la laŭvorta germanigo, kiu troviĝas en le vikipedia retejo http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Jìng yè sī” von Bái Lĭ ins Deutsche durch Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

Verfasser dieses ĉinaGedichtes ist Bái Lĭ .

Arg-899-1789 (2013-07-25 14:59:02)

Pri la poeto vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai . Tie estas indikita la ĉina origina tektso de tiu ĉi poemo. Vidu ankau: http: // www. chinese-poems. com/ lb4. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1792,1793,1791,1789