1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,
Gedanken in einer stillen Nacht Nachtgedanken  Dum nokto kvieta
tradukita de N. N. 66  tradukita de Manfred Hausmann  tradukita de William Auld

Bett - vor - hell - Mond - Strahl Zweifeln - ist - Erde - auf - Frost heben - Kopf - blicken - hell - Mond senken - Kopf - denken - alt - Heimat Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Mi vidis lunlumon antaŭ kanapo mia: ĉu frosto kovras la teron? Mi levis la kapon, rigardis sur monto la lunon. Mi klinis la kapon, kaj pensis pri hejmo lontana.

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de N. N. 66.

Arg-899-1792 (2013-06-05 16:55:20)

Laŭvorta germanigo de la origina ĉina-lingva teksto. La teksto troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en Esperanton de William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11).

Arg-899-1790 (2013-06-05 11:55:01)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ LiPo/ kvietau. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1792,1791,1790