1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,

Nachtgedanken Nachtgedanken Pensoj en trankvila nokto

tradukita de Manfred Hausmann tradukita de Wilhelm Grube tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio

estas barita. Supozeble la aŭtoro deci-

dis tion.

Zu meiner Lagerstätte scheint licht

der Mond herein, bedeckt mit fahlem Glanze wie kalter

Reif den Rain. Ich heb das Haupt und blicke empor

zum lichten Mond, drauf laß ich’s wieder sinken und

denk der Heimat mein.

Lito - antaŭ - hela - luno - ra-

dio dubi - estas - tero - sur - frosto levi - kapo - rigardi - hela -

luno mallevi - kapo - pensi - mal-

nova - hejmlando

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Wilhelm Grube (∗1855-08-17 – †1908-07-02).

Arg-899-1794 (2013-06-05 19:28:24)

Pri la tradukinto Wilhelm Grube vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_Grube .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-899-1793 (2013-07-09 13:00:25)

Laŭvorto Esperantigo de la origina ĉina teksto. Mi, Manfred Retzlaff, esperantigis tiun chi strofon laŭ la laŭvorta germanigo, kiu troviĝas en le vikipedia retejo http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1791,1794,1793