1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,
Nachtgedanken  Jìng yè sī  Gedanken in einer stillen Nacht
tradukita de Manfred Hausmann  tradukita de N. N. 66

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Chuáng qián míng yuè guāng Yĭ shì dì shàng shuāng Jŭ tóu wàng míng yuè Dī tóu sī gù xiāng Bett - vor - hell - Mond - Strahl Zweifeln - ist - Erde - auf - Frost heben - Kopf - blicken - hell - Mond senken - Kopf - denken - alt - Heimat

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Bái Lĭ .

Arg-899-1789 (2013-07-25 14:59:02)

Pri la poeto vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai . Tie estas indikita la ĉina origina tektso de tiu ĉi poemo. Vidu ankau: http: // www. chinese-poems. com/ lb4. html .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de N. N. 66.

Arg-899-1792 (2013-06-05 16:55:20)

Laŭvorta germanigo de la origina ĉina-lingva teksto. La teksto troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1791,1789,1792