1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,

Nachtgedanken Jìng yè sī Gedanken in einer stillen Nacht

Dum nokto kvieta

tradukita de Manfred Hausmann tradukita de N. N. 66 tradukita de William Auld

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio

estas barita. Supozeble la aŭtoro deci-

dis tion.

Chuáng qián míng

yuè guāng Yĭ shì dì shàng

shuāng Jŭ tóu wàng míng

yuè Dī tóu sī gù xiāng Bett - vor - hell - Mond

- Strahl Zweifeln - ist - Erde - auf

- Frost heben - Kopf - blicken -

hell - Mond senken - Kopf - denken -

alt - Heimat Mi vidis lunlumon antaŭ kanapo mia: ĉu frosto kovras la

teron? Mi levis la kapon, rigardis sur monto

la lunon. Mi klinis la kapon, kaj pensis pri hejmo

lontana.

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Bái Lĭ .

Arg-899-1789 (2013-07-25 14:59:02)

Pri la poeto vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai . Tie estas indikita la ĉina origina tektso de tiu ĉi poemo. Vidu ankau: http: // www. chinese-poems. com/ lb4. html .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de N. N. 66.

Arg-899-1792 (2013-06-05 16:55:20)

Laŭvorta germanigo de la origina ĉina-lingva teksto. La teksto troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en Esperanton de William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11).

Arg-899-1790 (2013-06-05 11:55:01)

Tiu  ĉi  poem-

traduko troviĝas en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ LiPo/ kvietau. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1791,1789,1792,1790